ଜୁଲାଇରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ BMW G 310 RR ଗେମ୍ ବାଇକ୍, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରି-ଲଞ୍ଚ ବୁକିଂ

ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି BMW ର ନୂଆ ଗାଡ଼ି। BMW G 310 RR ପାଇଁ BMW Motorrad ପ୍ରି-ଲଞ୍ଚ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହି ସ୍ପୋର୍ଟସ ବାଇକ୍ ଉନ୍ମୋଚନ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ପ୍ରିମିୟମ ବାଇକ୍ ବିକ୍ରି କରୁଛି। ନୂତନ 310 ସିସି ବାଇକ୍ 15 ଜୁଲାଇରେ ଲଞ୍ଚ ହେବା ପରେ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକ ଏହାକୁ କିଣିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏହା ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ କମ୍ପାନୀର ଆଧାରକୁ ଆହୁରି ବିସ୍ତାର କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

bmw
picture credit-Bike wale

ଏହାର ଲୁକ୍ ଏବଂ ଡିଜାଇନ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ କମ୍ପାନୀ ଏହି ନୂଆ ବାଇକର ଟିଜର ରିଲିଜ୍ କରିଛି। ଏହା ଉପରେ ଆଧାର କରି, BMW G 310 RR ର ଡିଜାଇନ୍ ଆପାଚେ RR 310 ର ଡିଜାଇନ୍ ସହ ମେଳ ଖାଉଛି। ଏହାକୁ RR 310 ର ରିଏଡିସନ୍ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇପାରେ। କମ୍ପାନୀ ଆଗାମୀ ବାଇକ୍ ର ରଙ୍ଗ ସ୍କିମ୍ ଏବଂ ନୂତନ ଷ୍ଟିକର୍ ଡିଜାଇନ୍ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ଏହି ବାଇକକୁ ନାଲି, ନୀଳ ଏବଂ ବାଇଗଣୀ ରଙ୍ଗର ଲାଇଭରୀ ବା କଲର୍ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହା ଏହାକୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଲୁକ୍ ଦେଇଛି। ଇଞ୍ଜିନ୍ ପାୱାର୍ ଦେଖାଯିବା ସହିତ ବାଇକ୍ ର ମେକାନିକ୍ସ ଆପାଚେ ସହିତ ସମାନ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଏହା ସମାନ 310 ସିସି ସିଙ୍ଗଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଇଞ୍ଜିନ୍ ପାଇବ। ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ BMW G 310 ଟ୍ୱିନ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ ସର୍ବାଧିକ 34 ଏଚପି ଶକ୍ତି ଏବଂ ପାଇକ ଟର୍କ 27.3 Nm ଉତ୍ପାଦନ କରେ। ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ 6-ସ୍ପିଡ୍ ମାନୁଆଲ୍ ଗିଅରବକ୍ସ ସହିତ ମେଳ ହୋଇଛି। ନୂତନ BMW G 310 RR ରେ ବ୍ୟବହୃତ ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ କମ୍ପାନୀର ଟିଭିଏସ୍ ମୋଟର୍ସ ସହଭାଗିତାରେ ବିକଶିତ କରାଯାଇଛି। ଉଭୟ କମ୍ପାନୀ ସେମାନଙ୍କ ମଡେଲ ପାଇଁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରିବେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ BMW G 310 GS (BMW G 310 GS) ଆଡଭେଞ୍ଚର୍ ପାଇଁ ତିଆରି କରାଯାଇଛି।

ଏହି ସ୍ପୋର୍ଟସ ବାଇକ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୨.୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ଯାହା ଏକ୍ସ ସୋ’ରୁମ୍‌ ମୂଲ୍ୟ। ଲଞ୍ଚ ହେବା ପରେ, ଏହି ବାଇକ୍ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଏହାର ସେଗମେଣ୍ଟରେ KTM RC 390 ପରି ବାଇକ୍ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ। ଏହାର ଦମଦାର ଫିଚର୍ ରହିଛି ଓ ଏହି ବାଇକ୍ ଜୁଲାଇ ୧୫ ରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଏହାର ପ୍ରି ବୁକିଙ୍ଗ କରିପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.