ମାତ୍ର ୨,୦୦୦ ଟଙ୍କାରେ ଆପଣ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ ନୂଆ ବଜାଜ ଚେତକ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ଫିଚର୍

ଆପଣ ଯଦି ନୂଆ ଗାଡ଼ି କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି ବେଷ୍ଟ ଅଫର୍। ନୂଆ ବଜାଜ ଚେଟକ ବୁକ୍ ଆପଣ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ। ବଜାଜ ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଏହାର ଚେତକ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ସ୍କୁଟରର ସ୍ଥିରତାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ଚେତକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ୨୦୨୦ ରେ ଭାରତରେ ପୁନଃଉତ୍ପାଦିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ୨,୦୦୦ ଟଙ୍କାରେ ଏହାର ପ୍ରି-ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ବଜାଜ ଅଟୋ ଭାରତରେ ଏହାର ବୈଦ୍ୟୁତିକ ସ୍କୁଟର ଚେତକ ପାଇଁ ବୁକିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଇଭି ଦୁଇ ଚକିଆ ଚେତକ କମ୍ପାନୀର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟରେ ୨, ୦୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ବୁକ୍ ହୋଇପାରିବ। ଏଥି ସହିତ, ଏହି ସ୍କୁଟରର ଉନ୍ନତ ବୁକିଂ କରିବା ପରେ ବାତିଲ ଶୁଳ୍କ ଟଙ୍କା ୧,୦୦୦ ରଖାଯାଇଛି। ବଜାଜ ଅଟୋ ବା ଗାଡ଼ି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଏହାର ବୈଦ୍ୟୁତିକ ସ୍କୁଟରର ବୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ମୋଟ ୧୮ ଟି ଡିଲରସିପ୍ ଯାନ ବିକ୍ରୟ କରିଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ପାଞ୍ଚଟି ପୁଣେ ଏବଂ ବାକି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଅବସ୍ଥିତ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବଜାଜ ମଧ୍ୟ ଚେତକକୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରକୁ ନେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ଅଟୋମେକର୍ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ୨୦୨୦ ରେ ୟୁରୋପ ପାଇଁ ଚେତକ ଡିଜାଇନ୍ ପଞ୍ଜିକୃତ କରିଥିଲା।

ଏହି ପେଟେଣ୍ଟ (EUIPO) ରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା। ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବୈଧତା ଦିଆଯାଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବଜାଜ ଅଟୋ ବା ଗାଡ଼ି ୨୦୨୦ ଆରମ୍ଭରେ ଭାରତରେ ଚେତକ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ପୁନଃ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ପୁରୁଣା ଚେତକ ସ୍କୁଟର ପରି, ଏଥର ଚେତକ ICE କୁ ପାୱାରଟ୍ରେନ୍ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏକ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ମୋଟର ସହିତ ଉପସ୍ଥାପନା କରାଯାଇଛି। ଯଦି ଆମେ ଏହାର ଯାନ୍ତ୍ରିକ ପାର୍ଶ୍ୱ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ଚେତକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ମୋଟରରୁ ଏହାର ଶକ୍ତି ପାଇଥାଏ ଯାହାକି 3.8kW / 4.1kW ଶକ୍ତି ଉତ୍ପାଦନ କରେ।

ଏହି ସମୟରେ, ବଜାଜ ଅଟୋ ଏପ୍ରିଲ୍ ମାସ ପାଇଁ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହାର ଡୋମିନାର୍ ରେଞ୍ଜର ବାଇକ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ୩,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଅଧିକ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି। ଏହି ଗାଡ଼ିର ମେକାନିଜିମ୍ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିଛି। ଏହି ସ୍କୁଟିରେ ଲିଥିୟମ, ଆୟନ୍ ବ୍ୟାଟେରୀ ସହିତ ସ୍ଵଚାଳିତ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ସହିତ ପଛ ଚକ ରହିଛି। ଏହାର ମାଇଲେଜ୍ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିଛି । କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ଗୋଟେ ଚାର୍ଜ ପରେ ୯୫ କିମି ଓ ସ୍ପୋର୍ଟସ ମୋଡରେ ୮୫ କିମି ଚାଲିବ। ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ କିଣି ପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.