ପପ୍ ସିଙ୍ଗର ଶକିରାଙ୍କୁ ହୋଇପାରେ ଜେଲ୍, ଏକ ମାମଲାରେ ଲାଗିଛି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଚୋରି କରିବାର ଅଭିଯୋଗ

ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୋଲିବାରେ ଲାଗିଛି ଷ୍ଟାର୍ ମାନଙ୍କ ଗୁମର। କେବଳ ବଲିଉଡ଼ ନୁହେଁ ଏବେ ହଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ କିଛି କିଛି ନା କିଛି ଘଟୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପପ୍ ଗାୟକ ଶାକିରାଙ୍କୁ ଟ୍ୟାକ୍ସ ନେବାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଅସୁବିଧା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ ହୋଇପାରେ। ଶାକିରାଙ୍କୁ ୧୧୭ କୋଟି ଟିକସ ଫାଙ୍କିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସ୍ପେନର ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ ପାଇଁ ଏକ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ଶାକିରାଙ୍କ ପାଇଁ ୮ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ତାଙ୍କୁ ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ଓକିଲ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ପୁଣି ଏହା ଦ୍ଵାରା ତାଙ୍କର ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ବଢିପାରେ। ୨୦୧୨ – ୨୦୨୪ ମସିହାରେ ଶାକିରା ତାଙ୍କ ରୋଜଗାର ଉପରେ ଟିକସ ଜମା କରିନଥିଲେ।

sakira
picture credit – sakira

ଏହି ଟ୍ୟାକ୍ସ ପ୍ରାୟ ୧୩.୫ ନିୟୁତ ୟୁରୋ ଥିଲା। ବୁଧବାର ଶକିରାଙ୍କ ଓକିଲ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷତା ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଶ୍ଚିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେ କୋର୍ଟକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଶକିରା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ତାଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦୋଷତା ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଦାଲତକୁ ଏକ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ରେଫରାଲ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ କିମ୍ବା ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଶକିରାଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଶ୍ୱ ସଙ୍ଗୀତ ଦୁନିଆରେ ଏକ ବଡ ନାମ। ତେଣୁ ସବୁ କାମ ବୁଝି ସୁଝି କରିବା ଦରକାର।

Leave A Reply

Your email address will not be published.