ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେରେ ପରସ୍ପରକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଡବଲ୍‌ ଡେକର ବସ୍‌: ୮ ମୃତ, ଅନେକ ଗୁରୁତର

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବାରବାଙ୍କି ଲୋନି କାଟ୍ରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ନାରାୟଣପୁର ଗ୍ରାମ ନିକଟ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେରେ ଦୁଇଟି ଡବଲ ଡେକର ବସ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏହି ଧକ୍କାରେ ୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପ୍ରଶାସନର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ପଠାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବିହାରରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଉଥିବା ଦୁଇଟି ଡବଲ ଡେକର ବସ୍ ବାରବାଙ୍କିର ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟ ଏକ ଡବଲ୍ ଡେକର୍ ବସ୍ ପଛରୁ ଏକ ଡବଲ୍ ଡେକର୍ ବସ୍ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେର ପଏଣ୍ଟ ୨୫ ରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୮ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ଏବଂ ବହୁ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମହିଳା, ଜଣେ ପିଲା ଏବଂ ୬ ଜଣ ପୁରୁଷ ରହିଛନ୍ତି।

ଗୁରୁତର ଆହତ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଟ୍ରମା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିହାରକୁ ଯାଉଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଘରୋଇ ଡବଲ୍ ଡେକର୍ ବସ୍ ଯାତ୍ରୀ ପରିବହନ କରୁଥିବା ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେ ଦେଇ ଯାଆନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଆଗ ବସ୍ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେରେ ଅଟକି ଗଲା, ସେତେବେଳେ ଉଚ୍ଚ ବେଗରେ ପଛରୁ ଆସୁଥିବା ଆଉ ଏକ ଡବଲ୍ ଡେକର୍ ବସ୍ ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.