ପ୍ରେମିକାର ସଉକକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ଠକେଇ କରିଛି ପ୍ରେମିକ, ଦେଇଛି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଉପହାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲୱାରର ଭବାଡି ପୋଲିସ ବିଶାଖାପାଟଣାରୁ ଜଣେ ଠକକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ନାମରେ ଠକିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ତାକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣଙ୍କ ତିଜାରା ବିଧାୟକ ସନ୍ଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ଠାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଠକି ନେବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲା । ଠକ ଜଣଙ୍କ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଠକିବାକୁ ନିଜ ହ୍ୱାଟସପ୍ ପ୍ରୋଫାଇଲରେ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ପାରିବାରିକ ଫଟୋ ଲଗାଇ ଠକିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ।

ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଧରାଯାଇଥିବା ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛି । ସେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ନାମରେ ତିନିଜଣ ବିଧାୟକ ଏବଂ ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ କୋଟି ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକିଥିବାର ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ତା ବିରୋଧରେ ଏହିପରି ଚାରୋଟି ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇସାରିଛି। ରାଜସ୍ଥାନରେ ଠକେଇର ପ୍ରଥମ ଅପରାଧ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରି ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ଅଣାଯିବା ପରେ ଠକ ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କ ଠକେଇର କାହାଣୀ କହିଛି । ସେ ନିଜେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାର ସଉକ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଠକାମି କରୁଥିଲା । ସେ ତାର ପ୍ରେମିକାକୁ ବିଶାଖାପାଟଣାରେ ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଏକ ଫ୍ଲାଟ ବି ଉପହାର ଦେଇଛି । ସେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାଇନ୍ସରେ ବି.ଟେକ୍ କରିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଏବଂ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ହ୍ୟାକ୍ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସେ ପାରଦର୍ଶୀ। ସେ ବିପିଏମର ଇଣ୍ଟରନେଟ ବ୍ୟବହାର କରି ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ତରିକାରେ ଠକିଥାଏ ବୋଲି ପୋଲିସ ଆଗରେ ମାନିଛି । ସେ ଲୋକଙ୍କ ଫୋନ୍ ହ୍ୟାକ୍ କରି ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ବାହାର କରୁଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ହ୍ଵାଟସଆପ୍‌ କଲ୍ ଏବଂ ଚାଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଲିଆତି କରୁଥିଲା।

ଭବାଡି ଏସପି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତିଜରା ବିଧାୟକ ସନ୍ଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ଠକିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ହ୍ଵାଟସଆପ୍‌ କଲ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ଙ୍କ ନାମରେ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ। ନମ୍ବର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଏହା ନକଲି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ଢଙ୍ଗରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ଉକ୍ତ ନମ୍ବର ବିଶାଖାପାଟନମ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ପୋଲିସ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ଫୁଲବାଗ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସୋଲଙ୍କିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଦଳ ବିଶାଖାପାଟଣାକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ବିଶାଖାପାଟଣା ପୋଲିସର ସହାୟତାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଏବଂ ସିମ୍ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ସେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.