ଏବେ ଆପଣ ଜବତ କାରକୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଯିବାକୁ ପଡିବନି ଥାନା, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଅନଲାଇନ୍‌ ସର୍ଭିସ

ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ବହୁତ ଜଲଦି ନାଗରିକଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ଗାଡିକୁ ଛଡାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଅନଲାଇନ୍‌ ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହିଁବୁ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଥାନାରେ ଜବତ ହୋଇଥିବା ବାହନକୁ ଛଡାଇବା ପ୍ରକ୍ରୀୟା ବହୁତ ଲମ୍ବା ସମୟ ବ୍ୟବଧାନ ଲାଗିଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅନେକ ଚକ୍କର ଲଗାଇବାକୁ ପଡିଥାଏ।

ଏବେ ଏକ ଅନଲାଇନ୍‌ ସର୍ଭିସ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସହିତ ଏହି ବୋଝ କମ୍‌ ହୋଇଯିବ। ଲୋକମାନେ ଏବେ ଅନଲାଇନ୍‌ ଆପ୍ଲିକେସନ ଜରିଆରେ ବାହନକୁ ମୁକ୍ତ କରିପାରିବେ। ଏହି ସୁବିଧା ସିଟିଜେନ୍‌ ସର୍ଭିସ ସିଷ୍ଟମ ଅନୁଯାୟୀ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ। ଯେଉଁଠି ସମାନ ଚୋରି କିମ୍ବା କ୍ଷତିର ରିପୋର୍ଟ, ଏଫଆଇଆର ଦେଖିବା, ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ପଞ୍ଜୀକରଣର ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଅନଲାଇନ୍‌ ହିଁ କରିପାରିବେ।

ଯେତେବେଳେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ପୂରା ହୋଇନଥିବ କିମ୍ବା ବାହନ ନୋ ପାର୍କିଙ୍ଗ ଏରିୟାରେ ପାର୍କ ହୋଇଥିବ। ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ ସବୁବେଳେ ବାହନକୁ ଜବତ୍‌ କରିନିଏ। ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ବାହନକୁ ଛାଡିବା ପାଇଁ ବାହନ ମାଲିକଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଯାଇ ଏକ ଆବେଦନ ପତ୍ର ଲେଖିବାକୁ ହୋଇଥାଏ। ଆବେଦନକୁ ସମ୍ବନ୍ଧୀତ ଏସିପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନେଇନିଆଯାଏ। ଏହାପରେ ଆବେଦନ ପତ୍ରର ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିବା ପରେ ବାହନ ମାଲିକଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ନେଇ ଥାନାକୁ ଯିବାକୁ ପଡିଥାଏ।

ଆପଣଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଆବେଦନ ଜମା କରିବା ପରେ ବାହନକୁ ମୁକ୍ତ କରିଦେଇଦିଆଯାଏ। ଯଦିଓ ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ଅନଲାଇନ୍‌ ଆବେଦନ ପରେ ପ୍ରକ୍ରୀୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଭେରିଫିକେସନ୍‌ ଅନଲାଇନ୍‌ କରିବା ଭଳି ହେବ। ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଫାଇଦା ଏହା ହେବ ଯେ ଲୋକଙ୍କୁ ଥାନାରେ ବାରମ୍ବାର ଚକ୍କର କାଟିବାକୁ ପଡିବନାହିଁ। ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ବହୁତ ଜଲଦି ଦିଲ୍ଲୀ ନିବାସୀ ଏହି ସୁବିଧାର ଫାଇଦା ନେଇପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.