ପ୍ରଫେସର କଲେଜ ଝିଅଙ୍କୁ ପଠାଉଥିଲେ ନଗ୍ନ ଫଟୋ, ନୋଟ୍ ବାହାନାରେ ଘରକୁ ଡାକି କରୁଥିଲେ ହଇରାଣ

ବିହାରର ଦରଭଙ୍ଗା ଜିଲ୍ଲାର ଲଲିତ ନାରାୟଣ ମିଥିଲା ​​ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ହିନ୍ଦୀ ପ୍ରଫେସର ଭାବରେ ଅଖିଳେଶ କୁମାର ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ​​ଯେ ସେ ନିଜର ଖରାପ ଫଟୋ କଲେଜ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ପଠାଉଥିଲେ। ଅଧ୍ୟୟନର ବାହାନା କରି ସେ ଘରକୁ ଡାକି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିଲେ।

ସେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବିନା ପୋଷାକରେ ଫଟୋ ଉଠାଇ ପଠାଇ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଅସଦାଚରଣ କରନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାକି ସତ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି।

ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ଲଲିତ ନାରାୟଣ ମିଥିଲା ​​ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ମୁଶତାକ ଅହମ୍ମଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଫେସର ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ଘଟଣାର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ତଦନ୍ତ କରୁଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଡକ୍ଟର ଅଖିଳେଶ କୁମାର ଦରଭଙ୍ଗା ଜିଲ୍ଲାର ଲଲିତ ନାରାୟଣ ମିଥିଲା ​​ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ହିନ୍ଦୀ ବିଭାଗର ପ୍ରଫେସର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା ​​ଯେ ସେ ନୋଟ୍ ବାହାନାରେ କଲେଜ ଝିଅଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଥିଲେ।

ତା’ପରେ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଜରିଆରେ ବାଳିକା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ନିକଟକୁ ନିଜର ନଗ୍ନ ଫଟୋ ପଠାଉଥିଲେ। ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ବରଖାସ୍ତ କରାଯିବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା। ଛାତ୍ରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଫେସର ନୋଟ୍ ବାହାନାରେ ଘରକୁ ଡାକି ସେମାନଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିଲେ। ପ୍ରଫେସର ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରେଣୀରେ ଏବଂ ବାହାରେ ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ମଧ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ।

ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ଆନ୍ଦୋଳନ ପରେ ଲଲିତ ନାରାୟଣ ମିଥୀଲା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଏକ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କମିଟି ଗଠନ କରି ପ୍ରଫେସରଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯିବ । ଅନୁସନ୍ଧାନ ବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରଫେସରଙ୍କୁ ସମଷ୍ଟିପୁରର LKVD କଲେଜକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଢ଼ ମାସ ପାଇଁ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଯେଉଁଠାରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ମୁଶତାକ୍ ଅହମ୍ମଦ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଫେସରଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ପ୍ରଫେସର ଅଖିଳେଶ କୁମାରଙ୍କ ବରଖାସ୍ତ ଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.