ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜରାସ୍ତାରେ ସ୍କୁଟିରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଧରି ଗାଡି ଚଳାଇଲେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ଭାରତୀ ପାୱାର, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ବୁଧବାର ଏକ ସ୍କୁଟି ଚଳାଉଥିବାର ଏକଭିଡ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ଭାରତୀ ପାୱାର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହ ସ୍କୁଟିରେ ବସିଥିଲେ । ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ପୱାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଲିଫ୍ଟ ଦେଇଥିଲେ। ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏହି ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ଇରାନୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା ସହିତ ଦିନର ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ଡକ୍ଟର ଭାରତୀ ପାୱାରଙ୍କୁତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଳୟର୍ଟେ ଛାଡ଼ିଥିଲେ” ।

ଭିଡିଓରେ ଇରାନୀ ନାଲି ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ହେଲମେଟ ଏବଂ ଚଷମା ପିନ୍ଧିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପାୱାର ସ୍କୁଟିର ପଛପଟେ ବସିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ହାତରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଥିଲା। ‘ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ‘ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବଂ ବିଜେପି ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମ ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁଙ୍କ ସହ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଲହଦ ଯୋଶୀ ଏବଂ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ ମଙ୍ଗଳବାର ଲାଲ କିଲାର ସାଂସଦମାନଙ୍କ ପାଇଁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ବାଇକ୍ ରାଲିରେ ପତାକା ଦେଖାଇଥିଲେ ।

ଏହି ରାଲିରେ ଇରାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରୁଥିବାରୁ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସଂକଳ୍ପ ହେଉଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ୨୫ ବର୍ଷ ସଂକଳ୍ପରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ, କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟ ଆଶା ପୂରଣ କରିବା ଉଚିତ୍। ତ୍ରିରଙ୍ଗାର ଶକ୍ତି ହେଉଛି ୧୩୦ କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଏକତ୍ର କରିବା। ଆଜି ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ସମସ୍ତେ ମିଳିତ ଭାବରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରାରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Smriti Irani (@smritiiraniofficial)

କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ବହୁ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ, ସାଂସଦ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ନେତା ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ମୁଁ ଚାହୁଁଥିଲି ବିରୋଧୀ ଦଳ ମଧ୍ୟ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରାରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ତାହା କଲେ ନାହିଁ। ଆମେ ଆଗାମୀ ପିଢ଼ିଙ୍କୁ ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ ଯେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଭାରତକୁ ଏକଜୁଟ ରଖିବା, ଭାରତକୁ ଆଗକୁ ନେବା ଏବଂ ଭାରତକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବା।

ଏଥି ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଅଗଷ୍ଟ 2 ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର! ଏକ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଛୁ, ଆମ ଦେଶ ଆମର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସାମୂହିକ ଆନ୍ଦୋଳନ # ‘ହର ଘର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ମୁଁ ମୋର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପେଜରେ ଡିପି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି ଏବଂ ତୁମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି । ରବିବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସମସ୍ତ ନାଗରିକଙ୍କୁ ନିଜ ଘରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.