ଫିଲ୍ମ ‘ଦ କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲସ୍‌’ ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ଯୁବକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା : ମନ୍ଦିରରେ ନାକ ରଗଡି ମାଗିଲେ କ୍ଷମା

ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲୱାରରେ ଥିବା କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ ଫିଲ୍ମ ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଛ । ଗାଁର ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଦଳିତ ଯୁବକଙ୍କୁ ମନ୍ଦିରକୁ
ଡାକି ଜବରଦସ୍ତ କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲେ। କ୍ଷମା ମାଗିବାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନର ହୋସ ଉଡ଼ି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ଏହି ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଅଲୱାରର ବେହେରର ଗୋକୁଲପୁର ଗାଁର। ଯୁବକ ରାଜେଶ ଏକ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ସିନିୟର ସେଲ୍ସ ମ୍ୟାନେଜର ଅଟନ୍ତି। ସେ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦଳିତଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଅତ୍ୟାଚାର ବିଷୟରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜେଶ କହିଛନ୍ତି’ମୁଁ କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ ଫିଲ୍ମ ବିଷୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲେଖିଥିଲି। ଯେତେବେଳେ କାଶ୍ମୀରୀ ପଣ୍ଡିତମାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଅତ୍ୟାଚାରରେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଦଲିତଙ୍କ ଉପରେ ଦିନକୁ ଦିନ ହେଉଥିବା ଅତ୍ୟାଚାର ବିଷୟରେ ସେମାନେ କାହିଁକି ତାଙ୍କ ସହ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ?

ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ରାଗରେ ଥିଲି ଏବଂ ଜୟ ଭୀମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଟ୍ୟାକ୍ସକୁ ମୁକ୍ତ ନକରିବା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲି। ମୁଁ ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ ଏବଂ ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଥିଲି ଏବଂ କହିଲି ଯେ ମୁଁ ଜଣେ ନାସ୍ତିକ, ପୂଜାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ନାହିଁ। ଏହା ଉପରେ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ପୀଡିତ ରାଜେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ନ ଦେଇ ମୁଁ ଦୁଇଥର କ୍ଷମା ମାଗିଛି। କିନ୍ତୁ ଗାଁର ୨ ଜଣ ଲୋକ ମୋତେ ଜବରଦସ୍ତ ମନ୍ଦିରକୁ ଡାକିଲେ, ମୋତେ କ୍ଷମା ମଗାଇଲେ ପରେ ତଳେ ମୋ ନାକ ଘୋସାଡି ମୋତେ କ୍ଷମା ମାଗାଇଛନ୍ତି । ଏବଂ ଏହାର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି

ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ମୋତେ ମନ୍ଦିରରେ ନାକ ଘୋଷାଡ଼ିବାକୁ କହିଥିଲେ । ପୀଡିତା ଯୁବକ ଏହି ଘଟଣାରେ ବହରେଡ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି।ବହରେଡ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଧିକାରୀ ସୁଣି ଲାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଯେଉଁମାନେ ଦୋଷୀ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.