ସୁନା ରୁପା ହଜିବା ଦ୍ଵାରା ଏପରି ହୁଏ ବହୁତ କ୍ଷତି, ଜାଣନ୍ତୁ ଅଳଙ୍କାର ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା କାରଣ

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଜୀବନର ଅନେକ ଘଟଣା ଭଲ ମନ୍ଦ ଘଟଣାକୁ ସୂଚାଇଥାଏ। ଅଳଙ୍କାର ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ମାନ୍ୟତା ରହିଛି। ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ସୁନା ହରାଇଲେ ଅନେକ ଲୋକ ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି ବିବେଚନା କରନ୍ତି। ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସୁନା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ରୂପ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସୁନା ହରାଇବା ଏକ ପ୍ରକାର ବିପଦର ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ସୁନା ହରାଇବା ଖରାପ ସମୟକୁ ସୂଚାଇଥାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ନାକରେ ପିନ୍ଧାଯାଇଥିବା ସୁନା ନୋଥୋ ହଜିଯାଏ, ତେବେ ଏହା ସମ୍ମାନ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ। ଯଦି ସୁନା ବାହୁବଳୀ ବା ଚୁଡ଼ି ହଜିଯାଏ, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧା ଆସିବାର ସୂଚନା କରାଯାଏ। ଯଦି ସୁନା କାନଫୁଲ ହଜିଯାଏ, ତେବେ କିଛି ଖରାପ ଖବର ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।

ଏକ ସୁନାର ହାର ହରାଇବା ଅର୍ଥ ହେଉଛି କିଛି ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ହେବା। ସେହିଭଳି, ଏକ ସୁନା ମୁଦି ହରାଇବା ଖରାପ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ। ତେବେ ରୂପା ହରାଇବା ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ଖରାପ। ବୃହସ୍ପତି ଗ୍ରହ ସହିତ ସୁନା ଜଡିତ ଏବଂ ଏହାର କ୍ଷତି ହେତୁ ଏହି ଗ୍ରହ ଏକ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ଏଥି ସହିତ, ରୂପା ଆଙ୍କଲେଟ୍ ହରାଇବା ମଧ୍ୟ ଅଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଡାହାଣ ପାଦର ପାଉଁଜି ହରାଇବା ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ବାମ ପାଦର ପାଉଁଜି ହରାଇବା ଯାତ୍ରାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ସୂଚାଇଥାଏ। ଅଣ୍ଟା ବିଛା ହରାଇବା ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୂଚିତ କରେ। ତେଣୁ ଆପଣ ଯେଉଁ ଅଳଙ୍କାର ପିନ୍ଧିବେ ତାକୁ ଭଲ ଭାବେ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.