ଆପଣଙ୍କ ଜାତକରେ ଏହି ୩ଟି ଗ୍ରହ ଖରାପ ସ୍ଥାନରେ ନାହାଁନ୍ତି ତ, ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ନଚେତ୍‌ ବଢ଼ିଯିବ ଋଣ ଭାର ଭୋଗିବେ ଅନେକ ଯନ୍ତ୍ରଣା

ଭାରତରେ ଅନେକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଅନେକ ମାତ୍ରାରେ ମଣିଶଙ୍କ ଜୀବନକୁ ପ୍ରଭାବିତ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ। ବ୍ୟକ୍ତିର ଚାଲି ଚଲଣ ଓଚ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଉଭୟ ଗ୍ରହଙ୍କ ସ୍ଥିତି କାରଣରୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଗ୍ରହ ମାନେ ଆପଣ ଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ନଥାନ୍ତି ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଆସିଥାଏ। କିଛି ଜଣ ଏହା ସମ୍ପର୍କରେ ସାଚେତନ ରହି ପ୍ରତିକାର କରିଥାନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ କହିଲେ ଚଳେ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଆପଣ ଙ୍କ ଜାତକରେ କେଉଁ କେଉଁ ଗ୍ରହ କିଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଥିଲେ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ମଣିଶର ଜୀବନ ଉପରେ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏମିତିକି ମଣିଶକୁ କାଙ୍ଗାଳ କରିଦିଏ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଏକଦମ ବିଗାଡ଼ିଦିଏ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ତିନୋଟି ଗ୍ରହ ହେତୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇପାରେ।ଗ୍ରହ ଗୁଡିକ ଅଶାନ୍ତ ରହିଲେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ଓ ବ୍ୟକ୍ତି କାଙ୍ଗାଳ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଏ। ତେବେ ଏହି ଗ୍ରହଗୁଡ଼ିକୁ ଶାନ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ତିନୋଟି ଗ୍ରହ ହେତୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇଥାଏ। । ଏହି ତିନୋଟି ଗ୍ରହ ଯୋଗୁଁ ଘରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଋଣ ଭାର ବହୁତ ବଢିଯାଏ।ଗ୍ରହ ଅଶାନ୍ତ ରହିଲେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ଓ ବ୍ୟକ୍ତି କାଙ୍ଗାଳ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଏ। ତେବେ ଏହି ଗ୍ରହଗୁଡ଼ିକୁ ଶାନ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ତିନୋଟି ଗ୍ରହ କେଉଁଗୁଡିକ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିବାର ପ୍ରତିକାର ସମ୍ପର୍କରେ..

ଶନି:

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିଫଳରେ ଶନି ଗ୍ରହ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥାନ୍ତି। ଜୀବନରେ ଥରେ ଶନି ପ୍ରବେଶ କଲେ ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୁହନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଶନି ଦୋସାଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଏହି ସମୟ ମଣିଷ ପାଇଁ ବହୁତ କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ। ଘର, ପରିବାର, ଚାକିରି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ସମସ୍ୟା ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରେ।

ରାହୁ:

ରାହୁଙ୍କ ନାମ ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ସମସ୍ତେ ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତି। ଯଦିଓ, ରାହୁ ରାଶିଫଳରେ ହିତକାରୀ ଗ୍ରହମାନଙ୍କ ସହିତ ବସିଛନ୍ତି ତେବେ ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅଟେ। ଯେତେବେଳେ ରାହୁ ଅଶୁଭ ଗ୍ରହ ସହିତ ରୁହନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଏହା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବହୁତ ଅସହାୟ କରିଥାଏ। ସେ ଋଣ ଭାରରେ ବୁଡି ଯାଆନ୍ତି।

ମଙ୍ଗଳ:
ଗ୍ରହଙ୍କ ସେନାପତି ମଙ୍ଗଳଙ୍କ କାରଣରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଋଣ ବଢିଯାଏ। ଯେତେବେଳେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିରେ ଷଷ୍ଠ, ଅଷ୍ଟମ ଏବଂ ଦଶମ ଘରେ ଅବସ୍ଥାପନ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ହେତୁ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରୁ ଋଣ ମଧ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡେ ଏବଂ ଘରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡିଯାଏ।

ପ୍ରତିକାର:

-ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ।
-ଓମ୍ ନାମ ଶିବୟଃ ମନ୍ତ୍ର ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ।
-ପ୍ରତି ମଙ୍ଗଳବାର ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ହନୁମାନ ଚଲିସା ପଢନ୍ତୁ।
-ପ୍ରତିଦିନ କପାଳରେ ତିଳକ ଲଗାନ୍ତୁ।
-ଘରେ କୌଣସି ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ଋଣକୁ ବଢାଇଥାଏ।
-ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଘରେ ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତି ସେହି ସ୍ଥାନ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଦର୍ପଣ ରଖନ୍ତୁ।
-ଦେବତା କୁବେରଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ପରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ।
-ମାସର ସମସ୍ତ ଶୁକ୍ରବାରରେ ତିନି ଜଣ ଅବିବାହିତା କନ୍ୟାଙ୍କୁ ଖୀରି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। କିଛି ନାଲି ଏବଂ ହଳଦିଆ ପୋଷାକ ସହ ଦକ୍ଷୀଣା ଦେଇ ସେମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ। ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.