ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୨ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍

ପୂର୍ବତ୍ତନ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆର ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୨ ରେ ଖେଳିବାକୁ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ସେ ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ରବି ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ସ୍ପିନ୍ ଯୋଡ଼ିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଭାରତକୁ ୬୮ ରନରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା।

ଅଶ୍ୱିନ୍, ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ଏବଂ କୌଶଳ ସହିତ ତ୍ରିନିଦାଦରେ ୧୯୧ ରନ୍ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ଦୁଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଥିଲେ। ତେବେ ଅଶ୍ୱିନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ରହିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଣେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର କହିଛନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ୟୁଏଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଦଳରେ ଥିଲେ।

ତେବେ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଗତ ୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିପାରିନଥିଲେ। ତେବେ ହଠାତ୍ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ କିଛି ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ଭାରତ ୱିକେଟ୍ କିପର ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ବାଛିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.