ଆଜି ଆପଲ୍ ର ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ, ଲଞ୍ଚ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ଆଇଫୋନ୍

ନୂଆ ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲଞ୍ଚ ହେଉଛି। କିନ୍ତୁ ଖାସ କରି ଅନେକ ଲୋକ ଆପଲ ଫୋନ୍ କିଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ହେଲେ ଏହା ଅଧିକ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଥିବାରୁ କିଣି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଉପଭୋକ୍ତା ଏବେ ଏହି ଆପଲ ଫୋନ୍ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସେମାନେ କିଣି ପାରିବେ। କାରଣ ଆଜି ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଆପଲ ର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ଆଇ ଫୋନ୍।

ଆଜି ଆପଲର ଲାଇଭ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେହି ଇଭେଣ୍ଟରେ ହିଁ ଏହା ଲଞ୍ଚ ହେବ। ଏହି ମେଗା ଲାଇଭକୁ ଆପଲ୍ ଟିଭିରେ ପ୍ରସାରଣ କରାଯିବ ଓ
ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ। ଏହି ଇଭେଣ୍ଟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ଭାରତୀୟ ସମୟ ରାତି ୧୧:୩୦ ରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ। କମ୍ପାନୀର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଶୋ ଆପଲ୍ ଟିଭିରେ ଲାଇଭ୍ କରାଯିବ।

APPLE
Picture credit – apple insider

ଆଜିର ଇଭେଣ୍ଟରେ ନୂଆ ମାକବୁକ୍ ପ୍ରୋ, ମାକବୁକ୍ ଏୟାର, ମ୍ୟାକ୍ ମିନି ଏବଂ iMac ପ୍ରୋ ଲଞ୍ଚ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଆପଲ୍ ଏହାର ଆପଲ୍ M1 ଏବଂ M2 ସିଲିକନ୍ ଚିପସେଟ ସହିତ ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଲଞ୍ଚ କରିବ। ଏହି ଇଭେଣ୍ଟରେ, ଆଇଫୋନ୍ SE 3 ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏହା ଆପଲ୍ ର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ଆଇଫୋନ୍ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଇଭେଣ୍ଟର ଟିଜରରେ ମଲ୍ଟି ରଙ୍ଗ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି, ଅର୍ଥାତ୍ ଏଥର ପୁଣିଥରେ ଆଇଫୋନ୍ ଏକ ନୂଆ ରଙ୍ଗରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଏହି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଡକ୍ଟ ବିଷୟରେ ଆପଲ୍ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କିଛି କହି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏକ ନୂତନ ମାକବୁକ୍ ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଇଭେଣ୍ଟରେ ମାକବୁକ୍ ଲଞ୍ଚରେ M2, M1 Pro, M1 Max ଚିପସେଟ ସପୋର୍ଟ ମିଳିବ। ନୂଆ ମାକବୁକ୍ ପ୍ରୋ, ମାକବୁକ୍ ଏୟାର ଏବଂ ମ୍ୟାକ୍ ମିନି M2 ଚିପ ସେଟ୍ ସହିତ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ।

ମାକବୁକ୍ ଏୟାରର ଏକ ନୂଆ ଏଡିସନ ଆସିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ମାକବୁକ୍ ବ୍ୟତୀତ, ଆଇଫୋନ୍ SE 3 ଏହି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇପାରିବ ଯାହା ଆଇଫୋନ୍ SE 2 ର ଅପଗ୍ରେଡ୍ ଏଡିସନ। ଏହା 5G ସହିତ ମାର୍କେଟରେ ଆସିବ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, A15 ବାୟୋନିକ୍ ଚିପସେଟ୍ ଏଥିରେ ମିଳିପାରିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନୂଆ ଫୋନରେ ଏକ ଭଲ କ୍ୟାମେରା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇପାରିବ। ଆଇଫୋନ୍ SE 3 ର ମୂଲ୍ୟ ରହିଛି ପ୍ରାୟ ୨୨ ହଜାର ୭୦୦ ଟଙ୍କା। ତେବେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ୍ ଫୋନ୍ ପରି ଆଇ ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ଶସ୍ତାରେ କିଣି ପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.