ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ ୪ ଜେନ ୧ ପ୍ରୋସେସର ସହିତ ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ଫୋନ୍ ବିକ୍ରି, ଜାଣନ୍ତୁ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ଫିଚର୍

ଯଦି ଆପଣ ଭଲ ପ୍ରୋସେସର ଏବଂ ସ୍ନାପ ଡ୍ରାଗନ ଥିବା ଫୋନ୍ କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି ବେଷ୍ଟ ଅଫର୍। ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ iQOO ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 4 ଜେନ 1 ସଞ୍ଚାଳକ ସହିତ ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ଫୋନ୍ iQOO Z6 Lite 5G ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ଫୋନ୍ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟରେ ୧୩,୯୯୯ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ପରିଚିତ ହୋଇଛି। ତେବେ ଫୋନରେ ଲଞ୍ଚ ଅଫର ଭାବରେ କମ୍ପାନୀ ତତକ୍ଷଣାତ୍ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଏହି ଫୋନ୍ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ଆସନ୍ତା ୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି କ୍ରୟ କରାଯାଇପାରିବ। ତେବେ ଏହି ଫୋନ୍ ସହିତ ବାକ୍ସରେ ଚାର୍ଜର ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ। iQOO Z6 Lite 5G ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହା ଦୁଇଟି ରଙ୍ଗ ବିକଳ୍ପ ଷ୍ଟେଲାର୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଏବଂ ମାଷ୍ଟିକ୍ ନାଇଟ୍ ରେ iQOO Z6 Lite 5G ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି।

4GB RAM ସହିତ ଫୋନର 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ୧୩,୯୯୯ ଟଙ୍କା ଏବଂ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ସହିତ 6GB RAM ର ମୂଲ୍ୟ ୧୫,୪୯୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି ଓ ଏହାର ଅଫର୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏହି ଫୋନଟି ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ କମ୍ପାନୀର ଅଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ ରୁ ରାତି ୧୨:୧୫ ରେ କ୍ରୟ କରାଯାଇପାରିବ। ଏସବିଆଇ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ ସହିତ କ୍ରୟ ଉପରେ ଲଞ୍ଚ ଅଫର ଭାବରେ କମ୍ପାନୀ ତୁରନ୍ତ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ତଥାପି, ଏହି ଅଫର କେବଳ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪ ଏବଂ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାଲିଡ୍। ଫୋନ୍ ସହିତ ଚାର୍ଜର ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ।

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ 39W ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ 18W ଚାର୍ଜର ଅଲଗା କିଣିବାକୁ ପଡିବ। ଏହାର ଫିଚର୍ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ଭଲ ରହିଛି। iQOO Z6 Lite 5G ର 6.58 ଇଞ୍ଚ ଫୁଲ୍ HD ପ୍ଲସ୍ ଡିସପ୍ଲେ ଅଛି, ଯାହା 120Hz ସତେଜ ହାର ସହିତ ଆସିଥାଏ। କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 4 ଜେନ 1 ପ୍ରୋସେସର ସହିତ ଫୋନରେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 12 କୁ ସମର୍ଥନ କରାଯାଇଛି। ଫୋନରେ 6 GB ସହିତ 128 GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଅଛି, ଯାହା ବିସ୍ତାରିତ RAM 2.0 ଫିଚର୍ ସାହାଯ୍ୟରେ 8 GB କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରିବ।

iQOO Z6 Lite 5G କ୍ୟାମେରା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଥିରେ ରେ 50 ମେଗାପିକ୍ସେଲର ଡୁଆଲ୍ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ଅଛି, ଯାହା AI ଅଟୋ ଫୋକସ୍ ଏବଂ ଏଲଇଡି ଫ୍ଲାସ୍ ଲାଇଟ୍ ସହିତ ଆସିଥାଏ। ଫୋନରେ ସେକେଣ୍ଡାରୀ କ୍ୟାମେରା 2 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ମାକ୍ରୋ ଲେନ୍ସ ଉପଲବ୍ଧ। ସେଲଫି ପାଇଁ ଫୋନରେ 8 ମେଗାପିକ୍ସେଲର ସାମ୍ନା କ୍ୟାମେରା ଅଛି। iQOO Z6 Lite 5G ବ୍ୟାଟେରୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଥିରେ 5000mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ପ୍ୟାକ୍ କରେ ଏବଂ 18W ଦ୍ରୁତ ଚାର୍ଜିଂକୁ ସମର୍ଥନ କରେ। ବ୍ୟାଟେରୀ ବିଷୟରେ କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହା ଥରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚାର୍ଜରେ 8.3 ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଚାଲେ। ଫୋନରେ ଅନ୍ୟ ସଂଯୋଗ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଥିରେ 5G, 4G LTE, ୱାଇ-ଫାଇ, ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ v5, USB ଟାଇପ୍-ସି ପୋର୍ଟ 3.5 mm ହେଡଫୋନ୍ ଜ୍ୟାକ୍ ଅଛି ଓ USB ଟାଇପ୍ ସି ପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.