ଦୁନିଆର ପ୍ରଥମ 200MP କ୍ୟାମେରା ଫୋନ୍ ଭାବେ ଲଞ୍ଚ ହେଲା Moto X30 Pro, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫିଚର୍ସ

ଡିଜିଟାଲ ମାର୍କେଟର ଅଧିକ ଚାହିଦା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହା ପାଇଁ ଫୋନ କମ୍ପାନୀ ଗୁଡିକ ନୂଆ ନୂଆ ଫିଚର୍ସ ସହିତ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ଲଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଯେତେବେଳେ ବି କୌଣସି ଫୋନ କିଣିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି ପ୍ରଥମେ କ୍ୟାମେରା କଥା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି। ମୋଟରୋଲା ଆଜି ଚାଇନାରେ ଫୋଲଡେବଲ୍ ସହିତ ଏହାର ଫ୍ଲାଗସିପ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ମୋଟୋ X30 ପ୍ରୋ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛି।

ଯେହେତୁ ଆମେ ଟାଇଟଲ୍ ରୁ କହିପାରୁଛୁ, ମୋଟୋ X30 ପ୍ରୋ ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଯେଉଁଥିରେ ରହିଛି 200 ମେଗାପିକ୍ସେଲ କ୍ୟାମେରା। ଏହାସହ, ଏହା ଏକ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଫିଚର୍ ଯାଞ୍ଚ କରେ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ପ୍ରଥମେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ପେସ୍ ସିଟ୍ ଦେଖିବା ଓ ଜାଣିବା ଏହାର ଫିଚର୍।

ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ହାଇଲାଇଟ୍ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପଛରେ ଟ୍ରିପଲ୍ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ରହିଛି। ମୋଟୋ X30 ପ୍ରୋ 200MP ପ୍ରାଥମିକ କ୍ୟାମେରା ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛି, ଯାହା ଗତ ବର୍ଷ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ସାମସଙ୍ଗ HP1 ସେନସର ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଏହା ଏକ 1 / 1.22 ″ ସେନ୍ସର, 2.56µm ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପିକ୍ସେଲ ଆକାର, ଏବଂ 12.5MP ଫଟୋ କ୍ୟାପଚର କରିବାକୁ 16-ଇନ୍ -1 ବିନ୍ନିଂକୁ ସମର୍ଥନ କରେ।

ପ୍ରାଥମିକ କ୍ୟାମେରାରେ 8K @ 30FPS ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ ଏବଂ OIS ସମର୍ଥନ ଅଛି। 200MP କ୍ୟାମେରା ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି କ୍ୟାମେରା ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ। 117MP FOV ଏବଂ 2.5cm ମାକ୍ରୋ ସପୋର୍ଟ ସହିତ 50MP ଅଲ୍ଟ୍ରା-ୱାଇଡ୍ କ୍ୟାମେରା ଏବଂ ସୋନି IMX663 ସେନ୍ସର ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ 12MP ଟେଲିଫୋଟୋ କ୍ୟାମେରା ଏବଂ 2x ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଜୁମ୍ କୁ ସମର୍ଥନ କରେ।

ଗୋରିଲା ଗ୍ଲାସ୍ ସୁରକ୍ଷା ସହିତ ଆପଣ ଏକ ଭେଲଭେଟ୍ ଏଜି ଗ୍ଲାସ୍ ବ୍ୟାକ୍ ପ୍ୟାନେଲ୍ ପାଇପାରିବେ। ଆପଣ ଏହି ଫୋନରେ ଏକ 6.67 ଇଞ୍ଚର FullHD + ବକ୍ର OLED ପ୍ୟାନେଲ୍ ପାଇବେ, ଯାହା Moto X30 Pro ରେ 144Hz ସତେଜ ହାରକୁ ସମର୍ଥନ କରେ। ଏଠାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ 2400 x 1080p ରେଜୋଲୁସନ, 1500Hz ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଟଚ୍ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ ହାର ଏବଂ 100% DCI-P3 ରହିଛି। ଏହାର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା 1250 ନଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇପାରେ, ଯାହା ବହୁତ ଭଲ।

ଆପଣ ଏକ ଇନ-ଡିସପ୍ଲେ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ସେନସର ଏବଂ ଆଗରେ ଏକ ପଏଣ୍ଟ ସେଣ୍ଟର୍ 60MP ପଞ୍ଚ-ହୋଲ୍ ସେଲଫି କ୍ୟାମେରା ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ମୋଟୋ X30 ପ୍ରୋ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ବିଷୟରେ ଯେତେବେଳେ ଏକ ପଞ୍ଚ୍ ପ୍ୟାକ୍ କରେ, ହୁଡ୍ ତଳେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ତରୀୟ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 8+ ଜେନ 1 ଚିପସେଟ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ। କମ୍ପାନୀ 19,371 sg ସହିତ ଏକ 11-ଡାଇମେନ୍ସନାଲ୍ ଭିସି କୁଲିଂ ସିଷ୍ଟମ୍ ପାକ କରିଛି। ଆପଣ ଏହି ଡିଭାଇସରେ କୌଣସି ହାଇକପ୍ ବିନା ପ୍ଲେ ମୋଡ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ।

ଏଠାରେ ଥିବା ଚିପସେଟ୍ 12GB LPDDR5 RAM ଏବଂ 512GB UFS 3.1 ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ ଯୋଡି ହୋଇଛି। ମୋଟୋ ଦାବି କରିଛି ଯେ 125W 19 ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ X30 ପ୍ରୋକୁ 0 ରୁ 100% ଚାର୍ଜ କରିପାରିବ। ଏହାର ବ୍ୟାଟେରୀ ରହିଛି 4,610mAh । ଡିଭାଇସ୍ 50W ସହିତ ଚାର୍ଜିଂ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ 10W ରିଭର୍ସ ଚାର୍ଜିଂକୁ ସମର୍ଥନ କରେ। ଯାହାକି ଏହାର ଭଲ ଫିଚର୍। ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ମୋଟୋ X30 ପ୍ରୋ ଚାଇନାରେ ୪୩,୬୦୦ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହାର ତିନୋଟି ଭାରିଆଣ୍ଟ ରହିଛି। 8GB + 128GB ପ୍ରକାରର ମୂଲ୍ୟ ୪୩,୬୦୦୦ ରହିଥିବା ବେଳେ 12GB + 256GB ପ୍ରକାରର ମୂଲ୍ୟ ୪୯, ୫୦୦ ଓ 12GB + 512GB ର ମୂଲ୍ୟ ୫୩,୦୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

ଏହି ଡିଭାଇସ୍ ଦୁଇଟି ରଙ୍ଗ ଇଙ୍କ ବ୍ଲାକ୍ ଏବଂ କ୍ଲିଅର୍ ହ୍ୱାଇଟ୍ ରଙ୍ଗରେ ଆସିଛି। ଏହା ଆଜି ଚାଇନାରେ ବିକ୍ରି ହେବ। X30 Pro ର ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଉପଲବ୍ଧତା ଉପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ସୂଚନା ଆସିନି କିନ୍ତୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହା ଭାରତରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରେ। ତେବେ ଏହି ଫୋନ୍ ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ଫୋନ୍ ଯେଉଁଥିରେ ରହିଛି 200MP କ୍ୟାମେରା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.