ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ମାର୍କେଟରେ apple କୁ ପଛରେ ପକାଇଲା SAMSUNG, ସାମସଙ୍ଗର ମାର୍କେଟ ସେୟାର ଏବେ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ

Apple କମ୍ପାନୀର ସବୁ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଭଲ ଭାବେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା। ଏମିତିକି ଆପଲ୍ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟର୍ନ୍ ହୋଇଗଲା ଆପଲ କମ୍ପାନୀର ଭାଗ୍ୟ । ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଆପଲର ଆଇପ୍ୟାଡ୍, ଆଇପ୍ୟାଡ୍ ମିନି, ଆଇପ୍ୟାଡ୍ ଏୟାର ଏବଂ ଆଇପ୍ୟାଡ୍ ପ୍ରୋ ସିରିଜ୍ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ଉପଲବ୍ଧ। କିନ୍ତୁ ଏବେ ସାମସଙ୍ଗ ବାଜି ମାରିଛି।ଏମିତିକି ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ ଅଧିକ ମାର୍କେଟରେ ଚାଲିଛି।

୨୦୨୨ ର ପ୍ରଥମ ମାସିକରେ ହିଁ ସାମସଙ୍ଗ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ବଜାରରେ ଆପଲକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ବଜାରରେ ସାମସଙ୍ଗର ବଜାର ଅଂଶ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସାମସଙ୍ଗ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଲର ଆଇପ୍ୟାଡକୁ ମଧ୍ୟ ଆଗରେ ରହିଛି। କମ୍ପାନୀର ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ A8 ସିରିଜ୍ ଭାରତରେ ସର୍ବାଧିକ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଟାବଲେଟ୍ ହୋଇପାରିଛି।

IDC ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଟାବଲେଟ୍ ବଜାରର ନୂଆ କିଙ୍ଗ ହେଉଛି ସାମସଙ୍ଗ। ସାମସଙ୍ଗ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ବଜାରର ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଧାରଣ କରିଛି ଏବଂ ଗୋଟେ ମାସରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ୨୦୨୨ ର ପ୍ରଥମ ମାସରେ, ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ A8 ଭାରତରେ ସର୍ବାଧିକ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହା ପରେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ S8 ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ କିଣାଯାଇଛି।

ଏହି ସଫଳତା ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ସାମସଙ୍ଗ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂଆ କମ୍ପ୍ୟୁଟିଂ ବିଜନେସ୍, ବ୍ୟବସାୟ ମୁଖ୍ୟ ସନ୍ଦୀପ ପୋସୱାଲ କହିଛନ୍ତି, “ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ବଜାରରେ ଆମର ନେତୃତ୍ୱକୁ ଆହୁରି ଦୃଢ଼ କରିବା ପାଇଁ ନିକଟରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ S8 ସିରିଜ୍ ଏବଂ ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ A8 ସିରିଜର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଆମକୁ ସକ୍ଷମ କରିଛି। କହିବାକୁ ଗଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଲ ଠାରୁ ଅଧିକ ବିଜନେସ କରୁଛି ସାମସଙ୍ଗ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.